O nas

Towarzystwo Sportowe Flor-Amator zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń 19 września 2002 roku. Tą datę można uznać za jego początek.

Po 15 latach możemy uznać że była to wspaniała inicjatywa. Przez nasze drzwi przewinęło się wielu wspaniałych strzelców a nasi zawodnicy przez ten czas  zdobyli wiele medali i wyróżnień.

Aktualnie Nasza kadra instruktorska to:

Pan Henryk Salbert jest sędzią PZSS klasy III i instruktorem strzeleckim T.S. FLOR-AMATOR. Podobnie jak jego kolega Jerzy posiada wieloletnie doświadczenie w strzelectwie sportowym. Jest wielokrotnym mistrzem i v-ce mistrzem Śląska, v-ce mistrzem Polski LOK, drużynowym międzynarodowym mistrzem wojsk NATO. Osiągał i nadal osiąga dobre wyniki z broni krótkiej jak i z długiej (pistolet ,karabin)

Pan Jerzy Kryczka, uczestnik zawodów strzeleckich od 1977 r. Wielokrotny reprezentant KMP Ruda Śląska i Świętochłowice oraz KWP Katowice na wojewódzkich i ogólnopolskich zawodach strzeleckich służb mundurowych. Uczestnik zawodów strzeleckich LOK. Dd 1988 r. prowadzacy szkolenia strzeleckie służb mundurowych. Doświadczenie strzelecke, umiejętności dydaktyczne i praktyczne zostały potwierdzone uzyskaniem w 1993 r. uprawnień instruktora wyszkolenia strzeleckiego Policji. Od maja 2001 r. posiada uprawnienia Instruktora Strzelectwa Sportowego i Obronnego Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych I.P. SYSTEM. W grudniu 2001 r. uzyskał z Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu uprawnienia Instruktora o specjalizacji Instruktor Sportu – strzelectwo sportowe nr 11079/I/S/2001. Od grudnia 2012 r. prezes TS „FLOR – AMATOR”